Wyprodukuj własną energię elektryczną!FARMY FOTOWOLTAICZNE

Ceny energii rosną, a wraz z nimi koszty utrzymania obiektów należących do przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą firmę z własnym biurem, czy dużą fabrykę z wieloma budynkami wykorzystywanymi przy produkcji, dobre zarządzanie kosztami to podstawa przemyślanej strategii rozwoju firmy. Inwestycja w fotowoltaikę, która może zostać wykorzystana jako źródło prądu oraz sposób na ogrzewanie budynków jest jedną z korzystniejszych opcji współczesnego przedsiębiorcy. Dlaczego się opłaca?

Farma fotowoltaiczna 0,5MW w miejscowości Pieczarki


Farma fotowoltaiczna 0,5MW w miejscowości Pieczarki Solar Technik Farma fotowoltaiczna 0,5MW w miejscowości Pieczarki Solar Technik Farma fotowoltaiczna 0,5MW w miejscowości Pieczarki Solar TechnikKorzyści dla przedsiębiorców

Ceny energii rosną, a wraz z nimi koszty utrzymania obiektów należących do przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małe przedsiębiorstwo z własnym biurem, czy dużą fabrykę z wieloma budynkami wykorzystywanymi przy produkcji, dobre zarządzanie kosztami to podstawa przemyślanej strategii rozwoju firmy w 2022 r. Inwestycja w system, który może zostać wykorzystany jako źródło prądu oraz sposób na ogrzewanie budynków jest jedną z korzystniejszych opcji współczesnego przedsiębiorcy. Dlaczego się opłaca?


Jedną z najważniejszych zalet zainstalowania paneli fotowoltaicznych w obrębie firmy w 2022 r. jest możliwość korzystania z niemalże darmowej energii elektrycznej. Poza wstępną inwestycją, do której można uzyskać spore dofinansowania, pozyskiwanie energii ze słońca nie generuje żadnych kosztów, a zależnie od liczby zainstalowanych paneli, fotowoltaika może pokryć całościowe zapotrzebowanie firmy w energię. Panele fotowoltaiczne zainstalowane w obrębie firmy generują zyski, szczególnie w 2022 r. i dalszej perspektywie stale rosnących cen energii z sieci. Energia słoneczna nie podrożeje, a instalacje fotowoltaiczne mają kilkunastoletnią gwarancję trwałości, jakości i sprawności, oferując długofalowe zyski i szybki zwrot wstępnego kosztu wykonania instalacji. Jeśli instalacja wyprodukuje więcej energii niż to konieczne, nadwyżka zostanie przekazana do sieci, a jej producent stanie się prosumentem mogącym odzyskać nadwyżkę na korzystnych warunkach np. w sezonie zimowym, gdy ze względu na krótsze dni energii produkuje się mniej. Energia słoneczna może zasilać także zapasowe akumulatory, które w wielu firmach często służą jako zasilanie awaryjne w razie problemów z dostawami prądu – a tych w 2022 r. wcale nie brakuje.


Co ważne, korzystając z własnej elektrowni słonecznej nie trzeba przejmować się problemami z dostępem do sieci energetycznej – nawet przy dużych awariach, przedsiębiorstwo z własną fotowoltaiką pozostaje niezależne od sieci.


Wykorzystanie energii słonecznej staje się w 2022 r. coraz łatwiejsze dzięki szybkiemu rozwojowi techniki, ale i licznym dotacjom pojawiającym się dla firm chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Polska znajduje się w wyjątkowo korzystnej geograficznie pozycji pozwalającej czerpać energię słoneczną niemalże przez cały rok i wykorzystywać ją zarówno jako energię elektryczną do zasilania budynków przemysłowych, jak i energię cieplną niezbędną do ich ogrzewania. W połączeniu z wydajnymi systemami grzewczymi, decydując się na panele słoneczne zamontowane na dachu budynków firmowych, w 2022 r. można wygenerować duże oszczędności w stosunku do kosztów energii pozyskiwanych z sieci energetycznej. Te z roku na rok rosną, dlatego fotowoltaikę warto rozważyć jak najwcześniej.


Klienci biznesowi korzystający z naszej oferty instalacji paneli i systemów grzewczych opartych o fotowoltaikę mogą korzystać z dostępnych opcji finansowania zakupu instalacji: dotacji rządowych i samorządowych, usług leasingowych na panele fotowoltaiczne oraz kredytów. Państwo od 2022 r. stara się przygotowywać coraz lepsze programy dotacji wiedząc, że każda kolejna instalacja nowoczesnych systemów wpływa pozytywnie na środowisko i spełnianie warunków obniżonej emisji zanieczyszczeń. Państwa firma może przyczynić się do pozytywnych zmian i sprostać najwyższym standardom w zakresie operowania produkcją w sposób zrównoważony, stabilny i ekologiczny.Fotowoltaika dla firm w 2022 roku – programy dla przedsiębiorstw

Na stałe wsparcie mogą liczyć szczególnie gospodarstwa domowe, jednak dzięki naszemu państwu pomoc mogą otrzymać również właściciele przedsiębiorstw, chociażby w formie możliwości odliczenia 23% podatku VAT dla przedsiębiorstw zdecydowanych na fotowoltaikę w 2022 r. Dodatkowo spółki mogą też skorzystać z dofinansowania z programów dla miejsc pracy. Przykładem może być program Nowa Energia, który ma trwać do 2025 roku. Zgodnie z jego warunkami, właściciele zakładów pracy mają możliwość uzyskania kredytu rynkowego lub preferencyjnego do 85% kosztów kwalifikowanych z perspektywą innowacyjnej premii.


W 2022 r. kolejnym przedsięwzięciem związanym z dotacjami na fotowoltaikę jest program Energia Plus. W nim firmy mają dwie opcje do wyboru – pierwszą jest zwrot kosztów poniesionych od 2015 aż do 2025 roku. Drugą możliwością jest 80% pożyczka zwrotna za koszty ukwalifikowane. Lepiej się pospieszyć, bo samo zawieranie umów będzie możliwe jedynie do 2023 roku. Jak widzisz trzeba podjąć zdecydowane kroki, aby to właśnie i Twoja firma w 2022 r. spełniała surowe standardy związane ze środowiskiem. Warto jednak się napracować, aby wspólnie tworzyć bezpieczny i przyjazny klimat, który w dłuższej perspektywie bardziej się opłaca.Panele fotowoltaiczne w firmie – inwestycja warta uwagi

Farmy fotowoltaiczne Giżycko.


Wykorzystanie energii słonecznej staje się współcześnie coraz łatwiejsze dzięki szybkiemu rozwojowi techniki, ale i licznym dotacjom pojawiającym się dla firm chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Polska znajduje się w wyjątkowo korzystnej geograficznie pozycji pozwalającej czerpać energię słoneczną niemalże przez cały rok i wykorzystywać ją zarówno jako energię elektryczną do zasilania budynków przemysłowych, jak i energię cieplną niezbędną do ich ogrzewania. W połączeniu z wydajnymi systemami grzewczymi, decydując się na panele słoneczne zamontowane na dachu budynków firmowych można wygenerować duże oszczędności w stosunku do kosztów energii pozyskiwanych z sieci energetycznej. Te z roku na rok rosną, dlatego fotowoltaikę warto rozważyć jak najwcześniej.Finansowanie paneli słonecznych dla biznesu

Finansowanie paneli słonecznych dla biznesu Giżycko.


Klienci biznesowi korzystający z naszej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych i systemów grzewczych opartych o fotowoltaikę mogą korzystać z dostępnych opcji finansowania zakupu instalacji fotowoltaicznej: dotacji rządowych i samorządowych, usług leasingowych na panele fotowoltaiczne oraz kredytów. Państwo stara się przygotowywać coraz lepsze programy dotacji wiedząc, że każda kolejna instalacja fotowoltaiczna wpływa pozytywnie na środowisko i spełnianie warunków obniżonej emisji zanieczyszczeń. Państwa firma może przyczynić się do pozytywnych zmian i sprostać najwyższym standardom w zakresie operowania produkcją w sposób zrównoważony, stabilny i ekologiczny.

SOLAR TECHNIK – BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO.

Działamy na terenie Giżycka oraz okolic.


ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Ta strona wykorzystuje pliki cookie!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeśli wyrażasz zgodę kliknij przycisk Akceptuję. Zgodę można w dowolnym momencie cofnąć w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Czytaj więcej…

Napisz do nas!
Zadzwoń Teraz!